foto návod

Vánoční anděl

Zobrazit ostatní fotonávody

Výroba vánočního andělíka mne vyloženě nadchla, protože se přesně hodí do předvánočního režimu: něco novýho, hezkýho a hlavně rychle :)

Potřebujem:

  • 2 kolečka vystřižená entlovacími nůžkami (nelezou pak nitě), jedno je trošku menší (křídla), druhé větší (tělo) - obkreslila jsem malinký talířek - podšálek od hrníčku na kávu
  • kartonové kolečko na obličej (obtáhla jsem desetikorunu :) )
  • lepidlo (Herkules)
  • provázek z vlny jako ouško na zavěšení

Tělo a křídla se dají samozřejmě udělat i z papíru (dá se využít ve škole při práci s dětmi např. na vánoční přáníčko či dekorace, vše se pak jednoduše slepuje lepidlem nebo sešívá sešívačkou)

Krok 1

Na provázku jsem udělala uzel.

Tělo jsem vytvořila přeložením horního okraje kolečka dozadu a zavinutím. 

Provázek s uzlem jsem zavinula dovnitř a přišila na stroji stehem na knoflíky (lze přišít samozřejmě i ručně, příp. zalepit tavnou pistolí)

 

Krok 2

Křídla jsem vytvořila přeložením kolečka napůl a přišitím k tělíčku.

Takhle to vypadá zezadu :)

Krok 3

Obličejík andělíka jsem namalovala na kartonové kolečko tenkou lihovkou a přilepila na okraj tělíčka lepidlem.

Takhle krásný,něžný vznikne za pár minut :)

 

Když už jednoho máte, nedá vám to jako mně a rozjedete to ve velkém: nůžkami se dá vystřihnout víc koleček najednou = víc tělíček, víc obličejíků, víc andělíků a méně času na každého! Z původní zamýšlené dekorace do okna pro 3 andělíky se stala rodina dvaceti - sada na vánoční stromek ;)

Vaše komentáře:
Opište kód

Jsem Zuza a ráda tvořím. Přestože ode všeho umím jen trochu, to mě neodradí, abych nezkoušela nové věci. Nejvíc mě teď baví recyklovat bordel na "umění" :)Autorem textů a fotografií je Zuza Potočková - kontakt. Šíření fotografií je povoleno pouze s písemným souhlasem autora. Mapa stránek

Jste na stránce: Foto návod - foto návody / Textil