foto návod

Fotoalbum

Zobrazit ostatní fotonávody

Vyrobit si vlastní originální album na fotky není vůbec tak složité, jak by se mohlo zdát. Pravda, není asi dokonalé, ale jeho nedostatky předčí právě fakt, že je vlastnoruční :) ...a stejně tak fotky, které do něj nalepíte.

  • Desky alba jsem vyrobila z kartonu. Polepila jsem je ručním papírem zakoupeným v malém krámku na dovolené v Českém Krumlově. Vnitřní strany jsem začistila tak, že jsem přes zahnuté okraje balícího papíru nalepila čtvrtku.
  • Několik centimetrů od okraje desek je dobré vytlačit tupým předmětem rýhu, aby se album dalo lépe otevírat. A vůbec nejlepší je těch několik centimetrů oddělit úplně, slepit je k sobě pomocí proužku látky, a pak to celé zabalit do toho balícího papíru. 
  • Vnitřní listy jsou černé čtvrtky A4, které jsem proložila tenkým průsvitným papírem. Abych si ušetřila práci při svazování, tenký papír jsem ke každé černé čtvrtce na kraji přilípla lepidlem.
  • Do okrajů desek a všech čtvrtek jsem vyrazila na stejných místech dvě dírky, kterými jsem provlékla provázek a pevně svázala uzlem. Tak to celé drží pohromadě. 

Fotky v tomhle albu jsou z fotoaparátu Lomo s objektivem rybí oko, který jsem Jakubovi dala k narozeninám. Jsou to legrační snímky, posuďte sami :) Vaše budou jistě lepší... Ale možná budou stejně legrační, jako ty naše :)))

6 - Fotoalbum

Vaše komentáře:

29.11.2015 ahoj
Autor: bella

18.11.2015 super nápad :-) nechce se mi dávat 600 za ošklivé a neoriginální album, toto je paráda :-) asi už začnu vyrábět dárek k Vánocům :-)
Autor: Makina

03.12.2014 Nádherná práce!
Autor: Katka

01.12.2014 Ahoj, album je super, ráda bych se zeptala, jestli se dělá rýha i u těch černých čtvrtek podobně jako u desek? Případně jaký papír je nejvhodnější na vnitřní listy? Máme doma jedno album, které vypadá, že je handmade a vnitřní listy jsou z takového měkčího papíru, takže se ohýbají samy, ale neumím si představit, jak to funguje u tvrdší čtvrtky? Ráda bych, aby ten kraj, kde je album svázáné u sebe držel na pevno a album tak více působilo jako kniha. Toho docílím tím slepením proužkem látky? A jakou životnost asi mají kartonové desky? Nejsem moc manuálně zručný člověk, takže se omlouvám, že se takhle vyptávám:) Děkuji za odpověďi a přeji hezký den!
Autor: Market

28.10.2014 Dobry den.

Chtela bych se jen zeptat, kdyz je to svazane tim provazkem jestli se ty vnitrni listy casem nejak neosoupou a neutrhnou.

Chtela bych si udelat svatebni album tak jestli to vydrzi dlouho.
Autor: simona

30.10.2014 Dobrý den, ještě se mi to nestalo, ale je pravdou, že fotoalbum zas až tak často neprohlížím, aby se listy měly šanci ošoupat. Napadá mě, že by šlo, pokud se obáváte, podlepit každou stranu v místě děrování tenkým pruhem izolepy (např. 2cm). Stačí z jedné strany. Ten kraj podlepte po celé délce izolepou a pak teprve použijte děrovačku. Izolepa nebude vidět, neboť v místě vazby se stránky neotáčí, ale ohýbají se podle hřbetu, takže by to mohlo být i decentně ukryté... :) Ať se vám album podaří :)
Autor: Autor webu

22.09.2014 Ahoj :) chtěla jsem se zeptat, jestli tam můžu dát jiný papír, než ruční?
Autor: Martina

27.09.2014 Ahoj, samozřejmě, jakýkoliv! :)
Autor: Autor webu

06.08.2014 Bezvadný návod moc děkuji, vyzkouším ho co nejdříve :-) jen se chci zeptat, jakým lepidlem jste lepila a ten papír z druhé strany desek dávala jste ho na celou plochu (i na tu rozdělenou část) nebo jen po to rozdělení? Moc díky
Autor: Katka

07.08.2014 Dobrý den, lepila jsem Herkulesem :) Papír, který zevnitř začistí ohnuté rohy venkovního přebalu alba jsem nalepila na celou plochu předních i zadních desek. Ty desky jsou oddělené. Jsou jedny a druhé, vrchní a spodní. Oboje jsem svrchu polepila ozdobným papírem a z druhé strany, aby nebylo nevzhledné to zahnuté zvnějšku, jsem o něco málo menším papírem přelepila a tím pádem začistila ty zahnuté okraje. Jestli je to takto srozumitelné...? :) Nebo jestli jsem dobře pochopila vaši otázku...? :)
Autor: Autor webu

01.08.2014 Jeto moc hezky ale nic nechapu protože mě je 9 tak když vyrostu možná pochapu.

: )
Autor: Karolína

05.08.2014 Může ti třeba někdo pomoct... Kamarádka, mamka... :) víc hlav víc ví ;)
Autor: Autor webu

05.12.2013 Moc děkuji za skvělý nápad. Nemohla jsem nikde najít to pravé album na svatební fotky, a tak si ho vyrábím podle tohoto návodu. Není to sice nic profesionálního, ale ten pocit, že si to člověk udělal sám a tak, jak chce. :) Paráda.
Autor: Verul

12.11.2013 děkuju vám moc, za zpříjemnění podzimní chřipky :) hledala jsem něco čím bych se zabavila a nebylo to jen koukání na televizi, najednou jsem narazila na vás :) album sice napoprvé nedopadlo zrovna nejlépe, ale další pokusy už vypadaly k světu :) ještě jednou moc děkuji, myslím že máte skvělé nápady :)
Autor: Anežka

03.11.2013 Bezva
Autor:
Opište kód

Jsem Zuza a ráda tvořím. Přestože ode všeho umím jen trochu, to mě neodradí, abych nezkoušela nové věci. Nejvíc mě teď baví recyklovat bordel na "umění" :)Autorem textů a fotografií je Zuza Potočková - kontakt. Šíření fotografií je povoleno pouze s písemným souhlasem autora. Mapa stránek

Jste na stránce: Foto návod - foto návody / Papír