foto návod

Letní věnec

Zobrazit ostatní fotonávody

Letní věnec "z darů naší zahrádky" lze zhotovit velmi snadno a rychle. Pokud vaše zahrádka nedisponuje světlicí barvířskou, můžete využít jakoukoliv jinou rostlinu, která se dá sušit a neopadává, ani neztrácí sušením barvu (např. levanduli). 

Potřebujeme pouze:

  • dekorativní rostlinu, která se dá sušit (na obrázku světlice barvířská)
  • korpus na věnec (tento jsem vyrobila na pozdim ze šlahounů psího vína, ale běžně se dá koupit v zahradnických potřebách (stojí kolem 100Kč)
  • přírodní lýko (rovněž pořídíte v zahradnictví nebo v papírnictví)

Květiny jsem nastříhala čerstvé. Vždy 3 kusy jsem za stonky pevně omotala a přivázala ke korpusu přírodním lýkem (je třeba přivazovat pevně na uzel, neboť jak budou květiny usychat, budou se stonky ztenčovat a květy by mohly začít vypadávat). Ze zbylých konců lýka jsem pokaždé udělala mašli. Květiny jsem kladla vždy po třech a ve stejném směru, až jsem jimi celý věnec pokryla. Nakonec jsem z více pramenů lýka vyrobila větší mašli a ozdobila jí spodní část věnce. 

Věnec je milý dárek i krásná ozdoba dveří, kredence, okna, pergoly, osamělé skoby, půdy...

IMG_35333 - Letní věnec

Vaše komentáře:

17.09.2014 zkouška :)
Autor: Kuba
Opište kód

Jsem Zuza a ráda tvořím. Přestože ode všeho umím jen trochu, to mě neodradí, abych nezkoušela nové věci. Nejvíc mě teď baví recyklovat bordel na "umění" :)Autorem textů a fotografií je Zuza Potočková - kontakt. Šíření fotografií je povoleno pouze s písemným souhlasem autora. Mapa stránek

Jste na stránce: Foto návod - foto návody / Ostatní