foto návod

Hvězda z kolíčků

Zobrazit ostatní fotonávody

Co je potřeba:

  • 6 dřevěných kolíčků na prádlo
  • lepidlo (já používám Herkules)
  • tavná pistole
  • bílá akrylová barva + štěteček
  • třpytky
  • provázek na zavěšení

Krok 1

Nejzábavnější část je pochopitelně ta destruktivní ;-) takže: zbavila jsem kolíčky kovových částí a rozložila je na jednotlivé díly

Krok 2

Díly jsem otočila k sobě "zády" a jejich rovné plošky slepila, takže mi vzniklo 6 krásně vyřezávaných dílků budoucí hvězdy.

Krok 3

Po zaschnutí lepidla jsem jednotlivé díly hvězdy slepila k sobě tavnou pistolí.

Krok 4

Vzniklou hvězdu jsem natřela neředěnou bílou akrylovkou. Moc jsem se s tím nepárala, chtěla jsem, aby hvězda rovnou měla patinu ;-)

Krok 5

Po zaschnutí barvy jsem hvězdu lehce přelízla trochou lepidla a zasypala třpytkami. (není to nutné, ale je to efektní ;-) )

Krok 6

Nakonec jsem připevnila provázek na zavěšení a hotovo.

 

Vánoční hvězda z kolíčků je rychlá. Dá se jich vyrobit v relativně krátké době dost. Je docela velká, hodí se spíš na větší stromek nebo jako dekorace do okna. 

Vzhledem k tomu, jak snadno to jde a skoro nic to nestojí, dá se hvězda připevnit na dárky jako ozdoba nebo jimi můžete obdarovat kamarádky, kolegyně z práce nebo třeba babičku. (doporučuji vyrobit i vlastní dárkové balení - potiskněte, polepte nebo pomalujte podkladový papír, na kterém hvězda pěkně vynikne a celé to zabalte do celofánu...)

My jsme hvězdy vyráběli s dětmi ve škole pro maminky jako vánoční dárek a měly opravdu úspěch.

Vaše komentáře:

14.07.2017 That's a sharp way of thkining about it.
Autor: BrFI9gL6

14.07.2017 Heck of a job there, it abuoestlly helps me out.
Autor: qD1gRYriSk
Opište kód

Jsem Zuza a ráda tvořím. Přestože ode všeho umím jen trochu, to mě neodradí, abych nezkoušela nové věci. Nejvíc mě teď baví recyklovat bordel na "umění" :)Autorem textů a fotografií je Zuza Potočková - kontakt. Šíření fotografií je povoleno pouze s písemným souhlasem autora. Mapa stránek

Jste na stránce: Foto návod - foto návody / Dřevo