foto návod

Lehátko

Zobrazit ostatní fotonávody

Nápad zrenovovat staré zahradní lehátko mi vytanul na mysl až ve chvíli, kdy jsem zjara dychtivě obcházela popelnice v centru města, neboť v onom týdnu se právě konal u nás v Teplicích sběr velkoobjemového domácího odpadu. Pro tvořivé je to týden, kdy si schválně děláme dlouhé procházky, pro cokoliv chodíme zásadně pěšky a s očima na stopkách. Mnohdy rozhodují pouhé minuty o tom, jestli tu starou oprýskanou divadelní stoličku budete mít vy nebo někdo jiný za pár okamžiků.

No a já uviděla v protější ulici opřené o strom zahradní lehátko. Jeho vzhled byl odpudivý, ale možnost vytvořit si z něj veselý a snad i pohodlný nábytek k odpočinku mne lákala. Vycítila jsem příležitost a šla do toho. :)

  • nejprve jsem změřila délku a šířku původního potahu (45cm x120cm), a pak ho z lehátka odstranila jednou provždy
  • hrubým smirkovým papírem č. 60 jsem obrousila starý lak
  • mou oblíbenou bílou lazurou jsem lehátko natřela a po několikadenním zaschnutí lehce zbrousila jemnějším smirkem
  • v IKEA jsem koupila (pro jistotu) 2m pevné látky
  • ve švadlence jsem opatřila 1m suchého zipu šířky 10cm (měli i širší, ale přesvědčila jsem se, že tento bohatě stačí). Lehátko prošlo zátěžovým testem 95kg a suchý zip stále pevně drží.
  • na šicím stroji jsem ušila nový potah (narozdíl od předešlého snímatelný a pratelný!)

Výsledek, myslím, stojí za to! :)

image - Lehátko

Vaše komentáře:

07.07.2015 Já chci také čtyři ušít, děkuji
Autor: Vratislav Šíma
Opište kód

Jsem Zuza a ráda tvořím. Přestože ode všeho umím jen trochu, to mě neodradí, abych nezkoušela nové věci. Nejvíc mě teď baví recyklovat bordel na "umění" :)Autorem textů a fotografií je Zuza Potočková - kontakt. Šíření fotografií je povoleno pouze s písemným souhlasem autora. Mapa stránek

Jste na stránce: Foto návod - foto návody / Dřevo